znak obce Lubná fotografie z obce Lubná

První běžecký závod v Lubné

Dne 17. září v 10:00 byl v Lubné odstartován běžecký závod na 10 km cross. Start byl na hřišti za zemědělským družstvem, běžci absolvovali čtyři okruhy. Startovalo se ve třech kategoriích: děti do 15 let (3 km) a ženy a muži (10 km). Celkem startovalo 41 závodníků. Kategorii mužů ovládl Tomáš Flídr s časem 39:02, druhý byl Karel Radiměřský (39:43) a třetí Patrik Tměj (40:45). V kategorii žen zvítězila Jana Brýdlová (47:45), druhá skončila Barbora Turbaková (48:02), třetí pak Petra Nunvářová (55:05). V kategorii dětí do 15 let vyhrál Erik Hejduk (14:44), druhá byla Barbora Košňarová (14:57), třetí Kristína Kuchtová (18:55). Já osobně jsem rád, že se běžecký závod za přispění TJ Lubná uspořádal. S nápadem jsem přišel za vedením TJ Lubná, a nakonec nám to vše vyšlo. Výtěžek ze startovného byl věnován nadaci Krtek, která se stará o onkologicky nemocné děti. Za pořadatele bych rád poděkoval všem závodníkům a divákům, kteří přispěli na dobrou věc. Celkově se vybralo 4 470 Kč.
Všichni účastníci závodu si pochvalovali kvalitní trať a organizaci závodu. Chtěl bych poděkovat všem pořadatelům za skvěle odvedenou práci a dále patří dík sponzorům akce obci Lubná, Zemědělskému družstvu Lubná a Peaksportu Litomyšl. Už teď se těšíme na příští ročník.                                                                                                                               Slávek Kykal

autor: Obec Lubná | 21.11.2017  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 2713x