znak obce Lubná fotografie z obce Lubná

Miss (a) Lubenská šťopička

 Poslední zářijová sobota v roce 2013 v nepatřila pouze Václavům, ale také Lubenské šťopičce. Občanské sdružení Lubenská šťopička, Obec Lubná a Pálenice Lubná pořádaly již 5. ročník slavnosti destilátů, která se konala pod záštitou náměstka hejtmana Pardubického kraje Ing. Romana Línka.

Již popáté jsme se v 10 hodin dopoledne sešli u lubenské Pálenice, abychom zakusili ochutnávku dechové hudby Valanka, která letošní šťopičku doprovázela. Jako zákusek jsme si dali vystoupení pěveckého souboru Dalibor ze Svitav a vše jsme zajedli domácími koláčky a gulášem od místního mysliveckého sdružení. A co by to bylo za Šťopičku bez šťopičky – samozřejmě i na ni přišla řada při společném přípitku a pokračovalo se prohlídkou Pálenice, která se může pyšnit významným oceněním destilátů...

  S úderem druhé hodiny jsme na Skalce, víceúčelovém zařízení, kde se koná hlavní program akce, zahájili Šťopičku „předškolačku.“ (Skalka je sice vedle mateřské školy, ale k výuce měl 5. ročník daleko). Ing.Línek, který zahájil festival, s sebou přivezl ještě dalšího hosta – Mgr. J. Junka, kandidáta do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. A hostů bylo letos hned několik. Miloň Čepelka, kterého netřeba představovat, si s sebou také přivedl hosty, a to hned 3 – Blanku Tůmovou z Veselky a Gabrielu Řehákovou s Radkem Klusoňem z Pohoranky. O tom, že výběr hostů byl skutečně vydařený, svědčily spokojené úsměvy a živý tanec téměř všech návštěvníků.

Mám za to, že ke spokojenosti všech (dospělých!) přispěla i degustace destilátů, ze kterých i letos odborná komise vybrala ty nejlepší. Dárkový koš si odnesli majitelé nejlepší slivovice, hruškovice, třešňovice, jablkovice, meruňkovice i vínovice. I letos byla kategorie ostatních destilátů a likérů. Absolutní vítěz, hruškovice Evy Karafiátové, získala od majitele Pálenice finanční poukaz v hodnotě 5 000 Kč.

Během Lubenské šťopičky myslíme i na ty, kteří degustovat nemohou, ale rádi se baví – na děti. Projížďkou na koni a vlastním vytvářením megabublin jsme jim opět padli do noty. Gymnastky z TJ Slavia Hradec Králové svým vystoupením dokázaly, že jejich první místa v národních soutěžích jsou skutečně zasloužená, a my se mohli těšit na vyvrcholení patého ročníku – módní přehlídku společenských šatů a kožešin Jarušky Vraspírové. Modelky byly skvěle sehrané a málokdo hádal, že to jsou děvčata z Lubné. Česká Miss World 2012 Linda Bartošová byla skutečnou ozdobou nejen famózní přehlídky, ale celého večera. Ten, jak se již stalo zvykem, pokračoval taneční zábavou se skupinou Qwalt.

Na závěr postačí jedno slovo: DĚKUJEME. Děkujeme všem návštěvníkům, kteří se na Šťopičku těší, na Šťopičce se baví a na Šťopičku vzpomínají. Děkujeme všem sponzorům, kteří Šťopičku podporují a podporovat budou. Děkujeme všem členům lubenské kulturní komise (a jejím rodinným příslušníkům). Děkujeme všem lubenským hasičkám a hasičům.  Děkujeme všem těm, kteří vidět nebyli, ale bez kterých by akce nebyla tak oblíbená (kuchařky, dobrovolníci, zdravotníci, zaměstnanci OÚ Lubná).

Děkujeme a do příštího ročníku s VÁMI počítáme zas. Za Lubenskou šťopičku o.s. Mgr. Eva Šímová

autor: Obec Lubná | 07.10.2013  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 2327x


Další články z kategorie Fotky:
Historicko - přírodovědné vycházky
Oprava sochy J. Nepomuckého
Havarijní stav učebny v základní škole
Výměna oken v obecních bytech a mateřské škole
Rekonstrukce sítě NN a veřejného osvětlení v obci
Sdělení starosty obce
Historicko - přírodovědná vycházka
Farní den
OHLÉDNUTÍ - ROCK FEST LUBNÁ 2020
Letní kino
Cirkusová show - CIRKUS PALDUS
Pouť v Lubné
Od 26.7.2008: 1457530 návštěv, celkem: 1466093, inet24 © 2003 - 2020  
Prohlášení o přístupnosti