znak obce Lubná fotografie z obce Lubná

O pohár starosty Obce Lubná 2018

Jak strávit jednu červnovou neděli v Lubné? Společně na hřišti závodem Okresní ligy Svitavska v požárních útocích. Tentokrát byla soutěž pořádána o něco později než obvykle, a to 24. 6. 2018. V předchozím týdnu mohli fanoušci požárního sportu navštívit závod Extraligy v požárním útoku ve Zderazi. Byla to dobrá příležitost vidět to nejlepší v České republice z tohoto sportu...

49. To je počet týmů startujících na dráze v Lubné. V kategorii mužů se divákům představilo 30 družstev. Časy týmů byly vynikající, ale nakonec zvítězili s časem pod 18 sekund muži ze Širokého Dolu (čas 17,36s.). Ti obhájili vítězství z minulého roku a odvezli si zpět domů Putovní pohár starosty obce Lubná. Stříbro brali muži z Perálce s časem 18,37s a s časem 18,40s si bronz vybojovali muži z Hartmanic. Na start se také postavilo domácí družstvo mužů, kteří bodovali s časem 24,09s.
Po technické pauze se trať zkrátila pro kategorii veteránů a žen. V kategorii veteránů jsme mohli vidět 5 týmů. Po vyrovnaných výkonech se nejvíce zadařilo mužům ze Sádku a s časem 16,77s získali pohár za první místo. A nakonec již tradičně kategorie žen. Tři nejlepší týmy žen se vešly do časů pod 19 sekund. Nejlepší čas 18,17s předvedly ženy z Nedvězího, druhé místo braly ženy z Kamence B s časem 18,87s a třetí místo patřilo ženám z Bohuňova, kdy jim s časem pouze o jednu setinu sekundy (čas 18,88s) unikla stříbrná pozice.
Byl to den s bojovnou atmosférou a parádních výkonů soutěžících. Děkuji návštěvníkům za podporu soutěžních týmů a pořadatelům za organizaci soutěže. Lucie Zavoralová

autor: Obec Lubná | 20.08.2018  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 2006x