znak obce Lubná fotografie z obce Lubná

 

Účinkují:

Základní umělecká škola – Bystré
Dechový soubor při ZUŠ Bystré se prezentuje na veřejných akcích už třetím rokem pod vedením Tomáše Hrnčíře. Soubor tvoří 18 mladých začínajících muzikantů. Hrají převážně lidové písně, ale i filmové a současné hity. ZUŠ Bystré též reprezentují mažoretky. V současné době mají 6 skupin ve věku 6 až 14 let. V loňském roce škola navštívila dánský Tommerup a Bystre na Slovensku, kde sklidili velký úspěch. Dechová hudba a mažoretky patří neodmyslitelně k sobě, proto vystoupí v letním areálu v Lubné společně.

„Šeucovská Muzika“
Byla založena v roce 1982 jako malý dechový orchestr ve Skutči – městě kameníků a ševců. Od roku 1988 vystupuje též jako hasičská dechovka. Nejvíce hraje na hasičských slavnostech, srazech rodáku, ale i festivalech a tanečních zábavách. Kapela nahrála tři CD pod vedením kapelníka Josefa Skály. Hrají české ale i moravské lidové písně.
Dechový orchestr Astra Svitavy
Orchestr byl založen v Ostrém kameni v roce 1996 Lukášem Moravcem a Jaroslavem Dvořákem, kteří kapellu střídavě vedli několik let. V současné době Astra Svitavy hraje pod vedením kapelníka Pavla Pospíšila převážně moravské lidové písně. Každým rokem vystupují na festivalu dechových hudeb na svitavském náměstí. Zpívají – Jan Dvořák, Libor Cupal, Veronika Vařejková a Jitka Pinkavová.
Krajanka
Dechová hudba Krajanka byla založena v roce 1991 Václavem Hlaváčkem a jeho kamarády z posádkové hudby Praha. Někteří členové kapely hrají s Krajankou od založení do dnešní doby. Za 25 let odehráli více než 1 500 koncertů. Vystupovali nejen v ČR, ale i v Německu, Francii, Švýcarsku, Belgii nebo Holandsku. Natočili 35 CD a 4 DVD a vystupovali více než 70x v České televizi. Zpívají – Jiří Škvára, Brigita Hlaváčková a Vratislav Velek.

                                                                                                              Srdečně Vás zvou pořadatelé Lubenské křídlovkyautor: Obec Lubná | 05.06.2017  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 185x

Komentáře ke článku:

Jméno: email:
Opište číslo:
opište číslo
tři plus čtyři =

Od 26.7.2008: 494420 návštěv, celkem: 502983, inet24 © 2003 - 2017