znak obce Lubná fotografie z obce Lubná

Hudba pomáhá - formou živého přenosu v sobotu 19.12. v 19.00 hodin

Ačkoliv současná situace znemožnila organizátorům festivalu Hudba pomáhá připravit tradiční šňůru koncertů, o čtrnáctý ročník oblíbené východočeské benefiční akce lidé rozhodně nepřijdou. Letos si však budou moci festival vychutnat prostřednictvím živého přenosu. V sobotu 19. prosince v 19 hodin je totiž čeká večerní pořad pojmenovaný „Hudba pomáhá - k pečení“, jehož výtěžek podpoří speciální školy v Litomyšli, Poličce a Vysokém Mýtě, tedy v místech, kde festival obvykle probíhá...„Rok co rok lidé museli zanechat pečení nebo jiných vánočních příprav, obléci se do svátečního a vyrazit do divadla. Letos ale klidně mohou zůstat u sporáku. Tentokrát zveme na festival, který bude mít podobu večerního pořadu. Místo vstupenky si tak lidé mohou pořídit zástěru nebo víno z naší speciální kolekce a za doprovodu hudebníků i dalších zajímavých osobností mohou v klidu pokračovat v pečení vanilkových rohlíčků,“ říká ředitel festivalu Karel Telecký.

A právě motiv rohlíčků se prolíná celou letošní akcí. Na jeden den si totiž Hudba vytvoří svou vlastní domácnost. „V obci Horky jsme našli nádherný mlýn s modrými kachlovými kamny,“ vypráví Karel Telecký a nadšeně dodává: „Jsou k pečení jako stvořená!“ Do domácnosti pak zavítá třeba festivalová kapela Parkoviště pro velbloudy se smyčcovým triem, ale také realizační tým včetně maminek, které se postarají o provonění mlýna vanilkovými rohlíčky. Speciálním hostem, který se v pořadu objeví, pak bude oblíbený český herec Jaroslav Dušek.

Pořadatelé tedy zvou na živé vysílání, které si diváci mohou naladit prostřednictvím Mall.tv, ale také na webu, facebookovém profilu či Youtube kanálu Hudba pomáhá. „Muziku a vyprávění hostů se pokusíme skloubit zhruba půl na půl. Hudba bude pochopitelně vánoční a povídat si budeme třeba o tom, jaké paralely prožívá v tuhle chvíli zdravý dospělý člověk a náctiletý vozíčkář. Spoustu věcí se totiž od sebe můžeme navzájem naučit,“ poodhaluje scénář režisér Dominik Kalivoda.

Celým večerem budou diváky provázet moderátoři Českého rozhlasu Pardubice. „Díky sociálním sítím a vysílání Českého rozhlasu se lidé budou moci stát součástí naší domácnosti už před začátkem živého přenosu. Naše maminky, které na festivalu běžně zajišťují catering, mají totiž opravdu skvělé cukroví a rády se s ostatními podělí o ty nejlepší recepty,“ popisuje plány pořadatelů Karel Telecký.

Pečení a rohlíčky se letos odrazí i ve způsobu přispívání na benefici, jejíž výtěžek následně poputuje na konto speciálních škol v Litomyšli, Poličce a Vysokém Mýtě. Organizátoři festivalu Hudba pomáhá pro svůj speciální ročník totiž zřídili nový eshop, kde se objeví třeba limitovaná edice rohlíčkového příslušenství k pečení, kam patří zástěry, ponožky, ale i skvělé moravské víno. Na stránkách festivalu je zároveň uvedený transparentní účet, kam je možné zaslat jakýkoliv finanční příspěvek.

Informační centra v Litomyšli, Poličce a Vysokém Mýtě, která obvykle prodávají vstupenky na jednotlivé koncerty a doprovodné akce, pak budou festivalové předměty nabízet ve svých kamenných prodejnách, a i když bude celý přenos volně přístupný, přispět je možné také zakoupením symbolické vstupenky. Všechny možnosti, jak pořad sledovat, jak přispět na dobročinnost a jak upéct skvělé vanilkové rohlíčky, se zároveň objeví na webuwww.hudbapomaha.cz.

Barbora Košňarová, vedoucí komunikace, tisková mluvčí, +420 739 429 727, barbora.kosnarova@hudbapomaha.cz, www.hudbapomaha.cz 

autor: Obec Lubná | 14.12.2020  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1583x


Fotografie ke článku:

obr1
T:14.12.2020 08:16
obr1
T:14.12.2020 08:16
obr1
T:14.12.2020 08:16


Další články z kategorie Pozvánka:
Pozvání na výstavu Last Call Martina Kyrycha v Kulturáku Archa

Jak na úsporné bydlení?
Pozvánka do plaveckého bazénu v Litomyšli
Oblastní charita Polička informuje


Registrace - Lubenský kvíz - 15. 7. 2023
Od 26.7.2008: 2634460 návštěv, celkem: 2643023, inet24 © 2003 - 2024  
Prohlášení o přístupnosti